LATEST ARTICLES

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, me vetëm dy fjalë ka shprehur emocionin pas fitoreve të shqiptarëve në kualifikimet për Europian. “SUPER MBRËMJE⚽️👐🏿😍”, ka shkruar ai në Facebook, njofton Klan Kosova. Kosova sonte fitoi 2 me 0 ndaj Malit të Zi, ndërsa Shqipëria...
Shkruan Nezir Kraki Këtë bashkim kombëtar e duam të gjithë. Bashkim në fitore, në suksese, në krenari. Prandaj na duhen urgjentisht një Kosovë e një Shqipëri që na bëjnë krenarë dhe na motivojnë për suksese e fitore. Veç kështu do e ndiejmë...
Përveç futbollistëve në fushë, performanc fantastike patën edhe tifozëria e Kosovës. “Dardanët” krijuan një “ferr” për futbollistët malazez per brohoritjet e tyre që nuk u ndalën për asnjë sekond, shkruan Indeksonline. Edhe pse disa tifozë malazez u munduan të krijonin...
Sonte dy kombëtaret e shqiptarëve, Kosova dhe Shqipëria patën ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropian. Kosova arriti që ta mposht Malin e Zi me rezultat 2:0 me golat e Amir Rrahmanit dhe Vedat Muriqit, shkruan Indeksonline. Ky ishte një hap...
Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, fitoren e sontme ndaj Malit të Zi e ka uruar edhe në gjuhën shqipe, transmeton Gazeta Metro. Në ndeshjen e zhvilluar sonte në ‘Fadil Vokrri’, ‘Dardanët’ shënuan fitore bindëse ndaj Malit të Zi...
Ambasadori Gjerman në Kosovë Christian Heldt, ka thënë fjalë të mëdha për djelmoshat e Kombëtares së Kosovës, duke thënë se ata janë të pa ndalshëm, ata janë thjeshtë fantastik, transmeton Gazeta Metro. “Ju nuk mund ti ndaloni ata, janë thjeshtë...
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, e cila në zgjedhjet e fundit ka qenë kandidate për deputet nga radhët e koalicionit serb “Sloboda”, ka paralajmëruar se jeta e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe nënkryetares të LDK-së,...
Poezi nga Mitrush Kuteli Jam shqiptar e kosovar; zot e krenar, zot e bujar mbi këtë dhé, q’e kam si fe, e përmbi fé: E kam vatan! E kam atdhe! Që gjysh stërgjysh, që brez pas brez, që gjithëmonë. Ti shqa thërret, ti shqa bërtet, gjer lartë në retë se jam barbar. Jo, s’jam si bërtet ti, si...
Tifozët e Malit të Zi janë përleshen me sigurimin e stadiumit “Fadil Vokrri”, në tribunën jugore. Por, ky nuk ishte problemi i vetëm që ata shkaktuan sonte në tribunat e stadiumit, raporton Insporti. Ata në “Fadil Vokrri” kanë shpalosur transparentim me...
Fakte tronditëse të sllavizimit me përdhune të shqiptarëve, të objekteve të tyre të kultit, historisë së Balshajve dhe gjithçkaje tjetër lidhet me ta… Shqiptarë që deklarohen malazezë apo kroatë, ndërsa të tjerët, ata që ruajnë fort identitetin dhe rrënjët, janë...