SHPËRNDAJE

Shkruan: Bajram ZENDELI

– Ngritja e tatimit Personal
– Ngritja e akcizave te naftes,
– Nenshtetesi per shqiptaret qe ende nuk kane dhe
– Metoda tjera per te mbledhur para nga populli jane nje varge menyra e Qeveris se rrejshme reformatore qe te mbledh mjete financiare prej popullit.

Pse Zaev nuk i merr parat nga ata te VMRO-se qe i vjedhen, sikurse qe premtonte vet se parat e vjedhura do ti kthehen popullit?

Pse rastet e montuara kunder shqiptareve te cilet pafajsisht akoma gjenden ne burgje nuk u vendosen me zgjidhje politike edhe pas 6 muajve reforma te rrejshme?

Pse te rigjykohen te burgosurit e rastit “Monstra” kur vet Zaev deklaronte permes deshmive te pergjimeve telefonike se jan te pafajshem. Shqiptaret duhen te lirohen dhe te demshperblehen kurse fajtoret qe i njihni edhe vet ju z. Zaev ti gjykoni dhe te i rigjykoni.

Pse deshton ne gjygjsorin e partizuar dhe
Pse deshton PS me Katicen edhe Fatime?

Perveç rasteve te Sopotit, Monstra, Kumanova dhe rastit te Mladenovit a do te na sqaron Zaev se PSE i ka dhene mito Gligorovit 1 milion dollar?

BE-je e ka verejte se ska Reforma nga kjo Qeveri e rrejshme andaj edhe nuk i leshon para te fresketa.

Kete e shohin e gjithe BE-ja, perveç politikanet dhe analistet shqiptar qe jane te verbert si gjithnje.

Zoran Zaev bëj avancimin e puneve tua se gjuhen shqipe vet do ta zyrtarizojm, ndoshta nje dite kur IRJM do te quhet ndryshe.

(Autori eshte anetar i kryesise se LDSHM)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here