SHPËRNDAJE

Ajo është një nga femrat më të suksesshme në rradhët e Partisë Socialiste, tashmë edhe në kabinetin “Rama 2”.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka është edhe një femër shumë e hijshme, e cila ka zbukuruar edhe sektorin e dominuar nga meshkujt.

Edhe pse në detyrën vjen pas Mimi Kodhelit, Xhaçka ka arritur të “shkrijë” edhe më tej ftohtësinë e profesionit të ushtarakut, çka dëshmohet edhe nga buzëqeshjet e ngrohtësia me të cilat ajo pritet nga Forcat e Armatosura.

Ministrja e Mbrojtjes me fytyrë ëngjëllore, siç cilësohet nga ndjekësit, ka vizituar batalioni i 1-rë të këmbësorisë në Vaun e Dejës.

“Batalioni i 1-rë të këmbësorisë në Vaun e Dejës, është një ndër repartet ushtarake më të rëndësishme të Forcës Tokësore, dhe mban peshën kryesore gjatë emergjencave civile në qarqet e Shkodrës dhe Lezhës. #KrenaripërFA”, shkruan Xhaçka në profilin e saj në Instagram.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here