SHPËRNDAJE

Lajmin e bën të ditur vetë FSHF, teksa gjatë punimeve të Kongresit të UEFA-s në Bratislavë, kreu i FIFA-s ka pranuar me kënaqësi ftesën e presidentit të FSHF-së, Armand Duka.

Sipas FSHF-së, forcimi i partneritetit dhe vazhdimi i bashkëpunimit të ngushtë me FIFA-m dhe UEFA-n kanë qenë qendër e bisedës së sotme.

Ndërkaq, pas mesazhit zyrtar, presidenti i FIFA përcolli urimet te presidenti Duka për rizgjedhjen, por edhe për një proces zgjedhor me standarte dhe të vlerësuar maksimalisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here