SHPËRNDAJE

Kosova ka fituar një Medalje të Argjendtë dhe dy Medalje të Bronzta në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës.

Kjo garë është mbajtur në Blagoevgrad të Bullgarisë.

Ndërsa, Fiton Hoxha ka fituar Medaljen e Argjendtë me 45 pikë, kurse Albert Hoxha me 28 pikë dhe Erion Hamiti me 24 pikë, kanë fituar Medaljen e Bronztë./Indeksonline/.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here