SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm pamjet nga transformimi i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit pas rikonstruksionit.

Përmes një videoje që tregon si ishin kushtet e godinës dhe amortizimin në cdo cep dhe si u bë pas ndërhyrjes, Rama shkruan ‘s’po flas fare për çfarë do të shihni e gjykoni vetë’.

Duke bërë krahasimin mes dy godinave, dje kryeministri u shpreh se së shpejti Shqipëria do të ketë edhe Teatër të Ri Kombëtar. Por opozita dhe një grup artistësh e kundërshtojnë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here