SHPËRNDAJE

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 25 Gusht 2019

“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të mërkurën e 16 prillit 1930, në ballinë, një shkrim në lidhje me votimin njëzëri të ligjit të reformës agrare dhe krijimit të një banke bujqësore asokohe në Shqipëri, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Reforma agrare në Shqipëri.

(Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here