Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit ka dal i pari dhe pritet që shumë shpejt të bëhet kryeministër, Gazeta Insajderi ju sjell një video të rrallë ku Kurti ka folur për herë...
Është shënuar edhe goli i tretë në ndeshjen Shqipëri-Moldavi Pas golit të Bares Shqipëria ka arritur edhe të goli i tretë. Në minutën e 40-të ka shënuar Trashi. Ky gol për Trashin është i veçantë, pasi që ai shënon në debutimin...
Shqipëria e ka dyfishuar epërsinë në Moldavi në 0-2 Pasi që shënoi Cikalleshi në minutën e 22-të, Bare ka shënuar në minutën e 34-të. Bare shfrytëzoi një gabim të portierit Koselev duke shënuar golin e dytë për kuqezinjtë. /GazetaExpress
Kosova është duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi në Fadil Vokrri Golin e ka gjetur në këtë ndeshje edhe ‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi, pasi dështoi disa herë ta dërgojë atë në rrjet. Ai shënoi për 2-0 në minutën e...
Kryetari i VV-së, Albin Kurti është takuar sot me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott dhe Kryesuesin e Departamentit Politik në Ambasadën Britanike, Samuel Paice, përcjell Bota sot. Përmes një njoftimi në Facebook, VV ka thënë se...
Dardanët kanë realizuar golin e parë në ndeshjen midis Kosovës dhe Malit të Zi. Ishte futbollisti __=__ ai që realizoi këtë gol në minutën e 00-të, njofton Klan Kosova. Ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kjo ndeshje...
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe fituesi I zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti ka vendosur që ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi ta sheh nga afër në stadiumin “Fadil Vokrri”. Indeksonline mëson se Kurti ka zgjedhur që ndeshjen...
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti ka vendosur që ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi ta sheh nga afër në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ndryshe, Kurti për dallim nga të tjerët ka...
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një deklaratë së fundi po krahason Franjo Tudjman me kriminelin serb Slobodan Milosevic, duke thënë se ka kaluar koha e këtyre të dyve që i vizatonin kufijtë nëpër Bosnje e Hercegovinë, shkruan Gazeta...
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe...