Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka folur për zyrtarët e KQZ-së, të cilët dyshohet se u helmuan nga zarfet me vota të Serbisë. Dyshimet për helmim të zyrtarëve të KQZ-së, Daçiq i ka quajtur manipulime, duke shtuar se...
Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit, Shpejtim Bulliqi, ka bërë të ditur se Komisioni këto ditë, ka vizituar zonën kufitare Kosovë – Mali i Zi, në pjesën e Ishtedimit dhe ka parë nga afër zhvillimet...
Materiali toksik i quajtur “Bisfenoli A” është më i përhapuri në pothuajse të gjitha llogaritë fiskale në Serbi, krejt kjo për shkak se është më i lirë në prodhimin e letrës. Toksikologu Mexhit Musa mendon se ky material, që përdoret...
Vajzat tona, çdo ditë e më shumë po debutojnë në tregun ndërkombëtar përmes muzikës, aktrimit e fushave të tjera Herta Rudi, një vajzë e cila është lindur dhe rritur në Prishtinë, e tashmë që dy vite jeton dhe vepron në...
Kosova do të përballet me Malin e Zi në ndeshjen e gjashtë kualifikuese për kampionatin evropian Euro 2020, shkruan Zëri.info. Kanë mbetur edhe pak orë deri të starti i ndeshjes mes Kosovës dhe Malit të Zi në stadiumin “Fadil Vokrri”,...
Në Shqipëri janë mbajtur 17 zgjedhje në 29 vite dhe është ndërhyrë në legjislacionin zgjedhor 12 herë. Ky volum ndërhyrjesh sipas studiuesve, tregon se zgjedhjet ende kanë mjaft problematika dhe dukuri negative. Një komision dypartiak në parlament vazhdon punën...
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, është deklaruar për zhvillimet e fundit në Kosovë, lidhur me votat e ardhura nga Serbia, si pasojë e të cilave mbi 20 zyrtarë të KQZ-së kërkuan ndihmë mjekësore. Shefi i diplomacisë serbe tha...
Grupi Parlamentar Demokrat, i formuar nga deputetët që kanë marrë mandatin pas dorëzimit të deputetëve të opozitës, kanë bërë një mbledhje urgjente ditën e sotme. Grupi ka vendosur të largojë Rudina Hajdarin nga detyra e kryetares së grupit. Në vend të...
10 mijë tekste shkollore në shqip janë shpërndarë për nxënësit e diasporës shqiptare. Projekti është realizuar nga Ministria e Jashtme në bashkëpunim me Ministrin e Shtetit për Diasporën dhe Qendrën e Botimeve për Diasporën, si dhe me mbështetjen e...
Sporti kosovar vazhdon të sjellë lajme të mira nga arena ndërkombëtare. Sot fitnes modeli Petrit Mehmeti ka marrë kupën e artë në garat ndërkombëtare të fitnesit dhe bodybuildingut, të mbajtura më 12 dhe 13 tetor, në Budapest të Hungarisë. Në mesin...