Rusët njihen për krijimin e armëve të që bëjnë dallimin nga të tjerat. Njësoj është edhe kjo Ultrarank, mbi një veturë Bentley të cilës i kanë vënë zinxhirë poshtë, shkruan Gazeta Metro. Ky mjet, që praktikisht është një Bentley Continental...
Kim Kardashian njihet si një prej ikonave të modës dhe njëjtë po del të jetë edhe vajza e saj North. Madje kjo e fundit po veshet me rroba të krijuara nga një kosovare, transmeton Gazeta Metro. Lirika Matoshi është një...
Xhevë Krasniqi, Lladrovci ishte luftëtare e UÇK-së në luftën e fundit në Kosovë, e cila luftoi pareshtur deri në frymën e saj të fundi, shkruan Gazeta Metro. Ajo është luftëtarja e vetme e UÇK’së, që do të ketë gradën e...
Ndonëse popullsia në të gjithë botën është duke u rritur dhe shumë studiues janë më të shqetësuar për mbipopullimin, disa vende vuajnë më shumë nga zvogëlimi i popullsisë e ndër to janë edhe Shqipëria dhe Serbia, transmeton Gazeta Metro. Lëvizjet...
Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Kujtim Gjuzi vazhdon të habisë qytetarët me performancen e tij, si brenda dhe jashtë parlamentit. Pas sherrit me kryeministrin Rama në Parlament, Gjuzi është filmuar teksa në drejtimin e automjetit kryen një veprim të çuditshëm. Në...
Në të gjithë botën, ka 22 kabinete qeveritare të balancuara për sa i takon gjinisë, nga të cilët, 14 kanë më pak se 50 përqind gra ministre. E mes tyre, madje e pesta në klasifikim, sipas të dhënave nga kombet...
Nga kjo erëz e cila përdoret çdo ditë në kuzhinë mund ta bëni pijen magjike për zemër sipas recetës së murgeshës Hildegard von Bingen Majdanozi ka përfitime për organizmin dhe mjekët e mjekësisë popullore e rekomandojnë edhe si ilaç kundër...
Shqiponja e quajtur “Viktor” kishte një kamera të lidhur mbi shpinë. Kjo shqiponjë bisht-bardhë rritet kryesisht në Europë dhe në Azi. Një fluturim i shpendit të maleve dha pamje të mrekullueshme të alpeve europiane. Por në të njëjtën kohë, ky fluturim tregoi...
Nesër Kosova do të mbajë zgjedhjet parlamentare dhe do të vendosë se kush do të jetë kryeministri i ardhshëm. Nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ambasadori i Britanisë së Madhe duke u shprehur se vendi i tij nuk përkrah...
Marrëveshja e Prespës është një hap drejt stabilitetit në rajon, ka thënë Sekretari Shtetëror Amerikan, Majk Pompeo, gjatë fjalimit të tij në qendrën kulturore “Stavros Niarhos” në Greqi. Ai ka folur edhe për sfidat me të cilat përballet Greqia, duke...